Який він, розумний будинок?

Розумними можуть бути не тільки окремі речі, розумним може бути цілий будинок. Причому, не маленький, на 28 поверхів. Такий будинок споруджено в Москві. У ньому встановлено спеціальне енергозберігаюче обладнання, вбудовані інформаційні та телекомунікаційні мережі та системи. 

Будинок буквально нашпигований мікропроцесорами і оптоволоконними лініями зв'язку, що забезпечують високу швидкість передачі оцифрованої інформації. Системи безпеки, протипожежного захисту та управління будівлею інтерактивні, вони самі сповіщають про збої та неполадки.

Більш того, у разі пошкодження ліній зв'язку і управління, керуюча мережа автоматично перебудовується для забезпечення ефективного управління в нових умовах.


Де будинок, там і місто. Ну, не місто, а містечко. На 13 тисяч будинків. І всі дома, - розумні. Тобто, об'єднані оптоволоконними магістралями в єдину мережу з комп'ютерами, утворюючи єдину систему контролю життєдіяльності міста. Такий містечко росте на околиці Лос-Анжелеса. Жителі його можуть, не встаючи з крісла, перевірити, хто стоїть біля вхідних дверей, і відкрити її. Не заходячи в дитячу кімнату, подивитися, як ведуть себе діти, встановити належну температуру та освітлення в кімнатах. Важливо також і те, що будинком можна управляти дистанційно, перебуваючи хоч за тисячі кілометрів від нього.

Скажімо, ви прийшли на роботу і згадали, що йдучи, забули вимкнути світло чи телевізор. Заходите зі свого робочого комп'ютера в Інтернет, відшукуєте сторінку вашого будинку, вимикаєте електроприлади або включаєте, що хочете. З таким будинком і на роботу їздити не обов'язково. Будинок дозволяє отримати роботу дистанційно, зустрітися з колегами на відео конференції, перевірити свій банківський рахунок і розпорядитися щодо платежів.

Не обов'язково і мотатися по магазинах, тим більше, стояти в черзі. Будинок сам відстежить, які продукти харчування у вас закінчилися, зробить замовлення по Інтернету, і навіть сам зварить вам каву. А вже можливості для відпочинку в такому будинку і зовсім необмежені. Не хочете дивитися одну з п'ятисот телепрограм або слухати улюблену музику - можете замовити квитки в театр або туристичну поїздку. Будинок для справжніх ледарів.

І ще пам'ятайте. Ваш будинок - це ваша фортеця.

Він освітить ганок при появі нічного гостя і повідомить вас заздалегідь про його прихід, а якщо в будинку нікого немає, заявить в поліцію в разі несанкціонованого вторгнення. Відеокамери, розташовані в будинку і навколо нього, плюс Інтернет, дозволять спостерігати за будинком, де б ви не знаходилися.

Добавити коментар

Залишити коментар