Український народний танець

Український народ здавна славився яскравим народним мистецтвом. Кожна визначна подія в житті громади чи сім’ї перетворювалась у свято, на якому виконували пісні, народний танець, інструментальна музика.
український народний танець

ТАНЦІ В ЖИТТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Український народ здавна славився яскравим народним мистецтвом. Кожна визначна подія в житті громади чи сім’ї перетворювалась у свято, на якому виконували пісні, танці, інструментальну музику. Таких подій було дуже багато. 

Читати більше

ПОНЯТТЯ ПРО ЕТНОГРАФІЮ ТА ЕТНОГРАФІЧНЕ РАЙОНУВАННЯ

Етнографія (від грецького етнос - народ і графо - пишу) - це наука, яка вивчає культуру і побут народів світу, їхній етногенез, розселення та культурно-побутові взаємозв'язки.

Читати більше

Назви та уніфікація рухів народного танцю

Пам'ятки старовини, даючи нам змогу відтворити у загальних рисах технологію виконання тих чи інших па, зовсім не мають уявлення про їхні назви. Проте, у пам'яті народній вони збереглися, і в цьому й полягає сила живої традиції.

Читати більше

Рухи українського танцю, які використовуються в практиці балетного театру

  Питання класифікації має велике значення для подальшого витку не тільки лексики, а й народносценічної хореографії у цілому.

Читати більше

Фольклорний і народносценічний український танець

Ці поняття найтіснішим чином пов'язані з фольклорним та народноетнічним танцем. Передовсім, розглянемо процеси розвитку сучасного мистецтва в т.ч. й хореографічного, на даному етапі, їх сутність, спільні риси та відмінності, зупинившись на парадоксальному, на перший погляд, визначенні феномена ''сучасність", тобто явища, яке дасться нам досвідом і яке сприймається черга чуттєві органи.

Читати більше

Принципи обробки фольклорного танцю

Обробка та збереження оригіналу фольклорного танцю - одна з найактуальніших проблем, що хвилює  не тільки балетмейстерів, фольклористів,  а й численних шанувальників хореографічного мистецтва.

Читати більше

ТАНЕЦЬ В ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Найбільше записів фольклору, зроблених Лесею — це народні обрядові пісні: веснянки, купальські та обжинкові пісні. Записувала вона й пісні до танців.  Але не знаходимо в її фольклорній скарбниці жодного докладного опису народного танцю, хоча уривчасті відомості про танці Леся Українка подала в своєму творі “Приязнь”. Це можна пояснити тим, що на той час не було розроблено жодної універсальної системи запису танцювальних відомостей, а ті недосконалі розробки, якими користувалися балетмейстери, були невідомі широкому загалу збирачів і дослідників фольклору. 

Читати більше