Як створили перший носій інформації

Перші обчислювальні пристрої зберігати інформацію на якомусь зовнішньому чи внутрішньому носії не могли.Тому людство почало працювати над їхньою розробкою.Так і появились перфоленти,прабатьки флешок , CD , DVD дисків та вінчестерів .Вона являла собою паперову смужку з пробитими дирочками.Була дуже не зручна і не надійна у використанні!Наприклад – одна сторінка друкованого тексту формату А4 зайняла б кілька десятків , а то і сотню метрів перфоленти.Але попри всі ці недоліки якраз цей папір справно працював «головним запам’ятовуючим пристроєм» в перших електронно-обчислювальних машинах на протязі кількох десятиліть.

В кінці сорокових років на зміну перфоленті прийшов магнітний запис – цей принцип був відкритий,ще в кінці дев’ятнадцятого століття,а до практичного застосування доведений інженерами в BASF в 1934 році. Про магнітний запис не чули хіба, що діти. Всі решту,хто не відноситься до цієї категорій людей,думаю,пам’ятають аудіо та відео касети,на яких ми прослухували улюблену музику та дивились кіно.


Носієм інформації тут є шар магнітної стрічки(тонка плівка,що складається із молекул чистого заліза,кольбату і нікелю),товщина якої складає доля мікрона!Якраз ця тонка плівка і містить в собі ті гігабайти інформації,якими ми заповнюємо свій комп’ютер.

Але ж і гігабайти появилися не одразу.Перший жорсткий диск «дід» всіх вінчестерів IBM RAMAC,створений в 1956 році,мав об’єм , всього лиш, п’ять мегабайтів.

І це при тому,що це чудовисько було більшим за два звичайних холодильники. Можете уявити,які він створював незручності при своїй заміні.При цьому для зберігання нещасних п’яти мегабайтів потрібно було аж п’ятдесят металевих пластин діаметром у вісімдесят сантиметрів.


В 1973 році IBM представила новий більш вмісткий накопичувач IBM model 3340 disk drive. Ця модель мала два розділених шпінделя,кожний об’ємом в тридцять мегабайт.По цій причині накопичувач часто фігурував в документах під маркою «30-30».Дане найменування і породило назву «вінчестер» - за асоціацією з відомою гвинтівкою Вінчестер 30-30.


Сьогодні ми бачимо результат еволюції носіїв інформації!Об’єм вінчестерів вимірється вже не в мегабаайтах,а в гігабайтах і терабайтах,що яскраво говорить нам про те,що комп ’ютерні технології ідуть «кілометровими» кроками вперед,а це дає нам великі можливості!!!

Добавити коментар

Залишити коментар