Що подивитись навколо Кам'янця-Подільського

Кам’янець-Подільський знаходиться у Хмельницькій області. Сюди можна потрапити потягом з Києва, автобусами, або  доїхати до м. Хмельницького, а звідти автобусом – до Кам’янця.

Печера в Кривче:

Головне, що вабить туристів у с. Кривче (Тернопільська обл.) – це підземна перлина Поділля, печера Кришталева. Адже тут на шляху майже у 3 км. і 50 м. під поверхнею землі можна побачити чудові кам’яні витвори природи, кристали, величезні зали і сталактити. Печера “Кришталева” знаходиться на вузькому вододільному плато між річкою Циганкою Семеновим потоком, що впадає в неї. Вхід розташований  на висоті 60м над річкою. Печера вимита підземними водами в товщі жовто-бурого, крупнокристалічного гіпсу неогенової системи (колишнє дно Сарматського моря).

Цікаво, що температура повітря в печері стабільна цілий рік – біля 10 градусів С, а відносна вологість близько 100%. Завітайте до кришталевої печери і Ви назавжди запамятаєте ці казкові картини та їх дивовижну красу. Можливо згодом виникне бажання повернутись сюди, щоб знову полюбуватися чарівним підземним світом.

Як дістатися?
Дістатися до села Кривче Борщівського району можна автобусом або ж власним авто. Подорожувати по самій же печері краще з екскурсоводом. Стежки в ній зручні та освітлені, а екскурсії надзвичайно цікаві.

Що є цікавого поряд?
В с. Кривче є фортеця періоду XVII століття, точніше її залишки: дві кам’яні вежі при дорозі і мур між ними. Але й те, що залишилося, створює гарне враження. Побачити фортецю можна навіть від входу до печери, достатньо подивитися на протилежну гору. Більшість туристів взагалі не знає, що  тут, поряд є руїни цитаделі.

 
 
 
 
 
Хотинська фортеця

Ознайомитися з славними сторінками нашої історії, доторкнутись до кам’яних мурів і веж збудованих нашими пращурами запрошує одна з найцікавіших архітектурних памяток оборонної архітектури Хотинська фортеця. Колись цитадель  відігравала важливу роль у захисті земель Північної Буковини від зазіхань Польщі. Сьогодні  могутня споруда своєю красою приваблює сотні туристів. Особливо могутньою і величною вона виглядає, якщо із земляного валу спуститися дорогою, вимощеною кам’яними плитами, взятими з дна Дністра. Обходячи фортецю навколо по стежці, можна ближче розгледіти гарні візерунки на оборонних мурах, що досягають висоти 40 метрів.

А ще куточки фортеці стали знімальними майданчиками таких художніх кінострічок, як “Могила лева”, “Д’артаньян і три мушкетери”, “Русалонька”, “Біля чортового лігва”, “Легенда про безсмертного лицаря Айвенго”, “Чорна долина”  тощо.

Що є цікавого поряд?
Поблизу Хотина розташовані такі населені пункти як с. Колибаївка, с. Ходоровці, с.Гаврилівці, с.Жванець. Перші згадки про ці селища датуються кінцем XIV початком ХV
За Ходорівцями  обабіч дороги, розкинулась дворядна алея горіха волоського, яка є пам’яткою природи місцевого значення. Вік дерев 85 років, висота до 12 метрів, діаметр від 24 см.  Проїжджаючи с.Гаврилівці, праворуч ми можна побачити “Курган Слави” у вигляді срібного крила літака.

Як дістатися?
Хотин знаходиться на відстані 25 км. від Кам’янця-Подільського. Відстань від обласного центру м. Чернівці  – автошляхами 60 км, від Києва 431 км.

Проїхавши центральною вулицею Хотина, потрібно звернути на вулицю Фортечну. Тут, у двох кілометрах від центру міста, на його північній околиці височіє стародавня Хотинська фортеця.

 
Бакота

Бакота знаходится на Дністровському водосховищі. Живописні схили, хвойні ліси, мікроклімат створюють чудові умови для відпочинку і оздоровлення. Метеорологи стверджують, що за кількістю тепла на 1 кв.м., річна норма Бакоти прирівнюється до Ялти.  Бакотська затока та скельний монастир приваблюють туристів з усієї України. Тут можна не лише рибалити, загоряти, купатися, збирати гриби та ягоди, а й здійснювати цікаві екскурсії. Адже саме тут знаходиться старовинний скельний монастир, джерела з цілющою водою та інші цікаві речі.

Давнім є і печерний чоловічий монастир, перші згадки про який датуються ХIV століттям, келіїї тут видовбані у скелі. Неподалік від монастиря знаходяться джерела з водою, багатою на різноманітні мінерали. Ці джерела вважають святими, а воду в них цілющою.

Що є цікавого поряд?
Подблизу Бакоти, уздовж берегів Дністра розташовані села, серед яких Стара Ушиця. Цей куточок є улюбленим місцем відпочинку не лише жителів Хмельниччини, а й всієї України. «Молодшим братом» Бакотського скельного монастиря вважають с. Субіч. Звідси відкриваються чудові краєвиди: кручі над широким Дністром, зелені луги на буковинському березі ріки та мальовничі скелі на хмельницькому. Тут знаходиться і невеличкий скельний монастир на три печери.

Як дістатися?
До Бакоти можна дістатися власним транспортом: потрібно доїхати до села Грушка Староушицького району, потім звернути на Каштанівку і далі вниз, по дорозі, аж до самого берега. Можна їхати рейсовим автобусом Хмельницький-Стара Ушиця: до села Грушка, а звідти півтори-дві години ходьби. Добиратися можна і через Кам’янець-Подільський.

 
Кам’янець-Подільський


Кам’янець-Подільський – одне з найдревніших міст України, що розкинулось на високих берегах річки Смотрич. За кількістю архітектурних пам’яток воно займає третє місце після Львова та Києва. Головною окрасою Кам’янця є його стара частина, де кожна вуличка дихає історією та розповідає свою легенду. Приваблюють своєю красою та величчю мури та башти старої фортеці, захоплює погляд і хвилює фантазію гармонійне поєднання унікального ландшафту та древніх споруд, дивують своїми талантами і вмінням кам’янецькі майстри.

Сьогодні Кам’янець-Подільський називають туристичною Меккою західної України. Сюди щороку приїжджає величезна кількість гостей, і щороку місто дивує їх чимось новим і цікавим: туристичними маршрутами, історіями та легендами, грандіозними фестивалями та святами. Хочете у цьому переконатись? Завітайте до Кам’янця!

Кам’янець-Подільський ніби оточений цікавими місцями та мальовничими куточками.

Прогулятись затишними вуличками та помилуватись довершеністю архітектурних споруд можна завітавши до сусідніх Чернівців.  Приваблює своєю величчю Хотинська фортеця – одна з найкрасивіших фортець України. Залишають незабутні враження загадкові кам’яні форми  та узори на стінах Кришталевої печери в с. Кривче. Побачити найдавніший на придністровських землях скельний монастир, келії якого знаходяться у печерах, скуштувати воду з цілющих джерел запрошує селище Бакота. А всі, хто бажає помилуватися неперевершеною красою краєвидів Дністра, відпочити на лоні мальовничої природи  отримають таку можливість, завітавши на відпочинок до селища Стра Ушиця.

Добавити коментар

Залишити коментар