Оптимальне місце встановлення кондиціонера?

При замовленні установки кондиціонера у хорошій компанії домовласнику не потрібно контролювати процес, проте зайві знання у цій сфері убережуть від несумлінних монтажних бригад. Нижче наведено найважливіші правила, недотримання яких свідчить про низьку кваліфікацію монтажників.

Оптимальне місце встановлення кондиціонера?
Оптимальне місце встановлення кондиціонера?


Як розмістити внутрішній блок кондиціонера? Потоки холодного повітря при тривалому впливі можуть викликати застуду навіть у загартованого людини. У жодному разі не встановлюйте блок безпосередньо перед диваном, ліжком, робочим столом або іншим місцем, де багато часу проводите. Між стіною та блоком необхідна мінімальна відстань у 10 см, щоб повітря безперешкодно поглиналося обладнанням.

Віконний кондиціонер

Не можна встановлювати внутрішній блок над шафами, комодами та іншими високими меблями. Справа в тому, що охолоджене повітря частково відбиватиметься від їхньої поверхні і повертатиметься назад. Таким чином, можливе помилкове спрацювання датчика температури та некоректне відключення кондиціонера. До того ж, охолоджене повітря затримуватиметься, і ефективність роботи кондиціонера знизиться в рази.

Спальня. Найкращим варіантом монтажу є розташування кондиціонера біля узголів'я (за умови безшумної роботи) або на протилежній стіні зі шторками, спрямованими горизонтально. Таким чином, охолоджене повітря відбиватиметься від протилежної стіни і тільки після цього поширюватиметься по кімнаті.

Дизайн кімнати. Цей пункт повністю залежить тільки від вас або дизайнерської студії, що займається оформленням кімнат. В ідеальному варіанті кондиціонер не повинен бути помітним на стіні. З цією метою багато виробників випускають дизайнерські ультратонкі моделі, що імітують картини, дзеркала.

Для правильного розподілу потоків повітря можна встановити екран відбивача для кондиціонера. Такий пристрій створить бажаний напрямок для комфортного потоку повітря та прибере протяг.

Типи екранів-відбивачів для кондиціонерів

Зовнішній блок кондиціонера краще встановлювати безпосередньо поблизу внутрішнього. Це дозволить заощадити на витратних матеріалах (фреонова магістраль), збільшити ефективність роботи та спростити обслуговування - подивитись інші варіанти встановлення.

СТАНДАРТНІ ВАРІАНТИ МОНТАЖУ Кондиціонера


1 ВАРІАНТ
Монтаж зовнішнього блока під вікно
Обмеження, що впливають на збільшення вартості монтажу:

Монтаж козирка або антивандального захисту потребує більше місця для зовнішнього блоку.
монтаж зовнішнього блоку з козирком

Наявність вентильованого фасаду вимагатиме дод. робіт, погодження зі службою експлуатації будинку, а також знадобляться доп. матеріали: шпильки, траверси.
монтаж зовнішнього блоку на вентильованому фасаді будівлі

Габарити зовнішнього блоку більше підвіконного простінка.
монтаж зовнішнього блоку

глухі склопакети з боку монтажу та місць підключення комунікацій до портів
віконна стулка менше 40 см
грати на вікнах
декоративна ліпнина, комунікації на місці кріплення зовнішнього блоку під вікном
монтаж у два етапи
Переваги монтажу зовнішнього блоку під вікно:

монтаж кондиціонера під вікном

Монтаж проводиться без автовишки або альпініста
Сервісні роботи можна проводити з вікна
Час проведення монтажних робіт:

Після закладання мідних комунікацій на 1 етапі під час проведення будівельних робіт.
При мотажі в один етап.
Внутрішній блок монтується в простінок або на стіну, що примикає до фасаду.
У цьому варіанті мідні комунікації, що з'єднують зовнішній і внутрішній блок, проходять по кімнаті в коробі (30 - 50 см) і приховані.

Краще для Замовника установка внутрішнього блоку з правого боку (див. фото), звичайно, якщо є можливість вибору.

монтаж внутрішнього блоку з правого боку

При монтажі внутрішнього блоку з лівого боку вікна, комунікації закриті коробом (60мм*60мм). Довжина короба через особливості системи не може бути коротшою 50-70 см.

2 ВАРІАНТ
Найчастіше, крім першого поверху, для монтажу зовнішнього блоку потужність до 3.5 кВт в простінок знадобиться альпініст - доплата близько 6000 грн.

Чинники впливають збільшення ті ж, що у 1 ВАРИАНТЕ(вентилируемый фасад, наявність ґрат на вікнах, ліпнини, супутникових тарілок)

При монтажі зовнішнього блоку в простінок, пам'ятайте, що сервісні роботи дешевше і зручніше проводити, якщо зовнішній блок стоятиме праворуч від вікна (див. фото).

3 ВАРІАНТ
Переваги монтажу зовнішнього блоку на балконі (лоджії):

Такий варіант монтажу найбільше підходить тим, хто побоюється за безпеку свого житла, т.к. з вулиці зовнішній блок мало помітний.
Зручність сервісного обслуговування, яке необхідно проводити раз на рік.
Встановлення зовнішнього блоку всередині балкона на вартість монтажу не впливає.
Обмеження монтажу:

Наявність місця встановлення зовнішнього блоку. Відсутня тві шафи та ін.
Наявність необхідної відстані від зовнішнього блоку до перешкод. Залежно від потужності воно становить від 70 -120 см. Погана циркуляція конденсаторного (зовнішнього) блоку повітряним потоком може призвести до неправильної роботи системи, але іноді до поломки обладнання.
Необхідно пам'ятати, що при роботі спліт-системи на охолодження температура повітря на балконі повітря буде підвищуватися, необхідно тримати вікна на балконі відкритими. Скільки кондиціонер віддає холоду, стільки він і віддає тепла.
Шум від роботи компресора зовнішнього блоку, окрім кондиціонерів Daikin, Mitsubishi Electric, Panasonic.

4 ВАРІАНТ
Переваги монтажу зовнішнього блоку на зовнішній частині балкону (лоджії):

Такий варіант найчастіше буває єдиним та найбільш правильним. Адже зовнішній блок не займає місце на балконі.
Немає необхідності тримати відчинене вікно, щоб уникнути тепло від роботи компресорного блоку.
Додаткова звукоізоляція від зовнішнього блоку.
Можливість сховати мідні комунікації під обшивкою (вагонкою, сайдингом), сто дешевше ніж робити штробу в бетоні.
Обмеження монтажу:

Необхідне спеціальне кріплення зовнішнього блоку.
За наявності металевої огорожі необхідно проведення спеціальних заходів, з метою зниження вібрації від роботи зовнішнього блоку.
Міцність конструкції огорожі.
Описані вище рекомендації допоможуть Вам продовжити термін служби обладнання, заощадити кошти на монтажі. Пам'ятайте, зрештою у квартирі жити вам, тому вибір місця встановлення спліт-системи для вас має бути на першому місці.

Добавити коментар

Залишити коментар