Імунна система займає одне з центральних місць у створенні адаптивної реакції на вплив комплексу факторів зовнішнього середовища, з якими зустрічається організм людини.
Проявом цього можуть бути як глибокі дефекти імунної системи, так і функціональні зміни, які стають основою різних патологій.
Дослідження впливу Мінеролу на стан імунної системи було проведено на дітях Чорнобильської зони. Результати проведених досліджень свідчать про наявність неблагополучних відхилень у стані здоров'я дітей.
Встановлено порушення імунного гомеостазу з формуванням у дітей чітко окреслених синдромів імунологічної недостатності (імунодепресивний і алергічний) і наявністю інших недиференційованих порушень імунітету, а також стійкою супресією функціональних властивостей нейтрофілів, зниженням адаптаційних можливостей дитячого організму.
Проведений аналіз імунного статусу дітей до і після 3-х тижневого курсу показав, що використання Мінеролу має чіткий імуномодулюючий вплив на імунорегуляторні субпопуляції Т-лімфоцитів, а також при цьому є тенденція до оптимізації кількості клітин хелперів-індукторів, що свідчить також і про десенсибілізуючий (протиалергенний) вплив Мінеролу.
Важливе значення для розвитку і функціонування імунної системи має апоптоз. Апоптоз є загальнобіологічним механізмом, відповідальним за підтримання сталості чисельності клітинних популяцій, а також за формоутворення і вибракування дефектних клітин.
Порушення регуляції апоптозу призводить до виникнення різних захворювань, пов'язаних з посиленням або, навпаки, інгібуванням апоптозу. Отже, вивчення механізмів регуляції різних етапів даного процесу дозволить певним чином впливати на його окремі етапи з метою їх регуляції або корекції.
При цьому встановлено ефективне використання з метою корекції апоптозу в різних типах клітин препаратів, що володіють антиоксидантною здатністю, а також препаратів, що регулюють концентрацію кальцію. Саме такими властивостями, як підтвердили дослідження, володіє дієтична добавка»Мінерол".
У проведеному експерименті з використання Мінеролу вивчалися особливості реалізації індукованого радіацією механізму апоптозу на найбільш чутливі до опромінення клітини: лімфоцити крові, гепатоцити і клітини кісткового мозку.
Дослідження були проведені в Науковому Центрі радіаційної медицини АМН України під керівництвом доктора біологічних наук Григорія Михайловича Чоботька.
Встановлено, що Мінерол достовірно знижує кількість апоптичних клітин лімфоцитів крові за 7 днів на 24%, гепатоцитів на 15% і клітин кісткового мозку на 12%. При подальшому використанні Мінерола в дієті експериментальних тварин рівень апоптозу наближається до нормальних значень.
Даним дослідженням встановлено, що Мінерол сприяє відновленню механізму апоптозу, що підтверджує можливість використання його для зміцнення імунної системи організму і підвищення його здатності до саморегуляції.