Як вибрати потрібну штукатурку для ремонтних робіт.

Поки не приходить час ремонту, мало хто замислюється про те, що стіни, повинні бути рівними, але такими бувають рідко. Але ж шпалери хочеться клеїти на рівну стіну, і полки-картини вішати теж зручніше, коли стіна рівна. Якщо час не чекає, і стіну або стелю ви хочете вирівняти швидко, то Читати далі не варто, а можна відразу вирушати за гіпсокартоном. Адже саме з його допомогою вирівняти стіни простіше простого. Правда, втратите в обсязі приміщення і в грошах.

Як вибрати потрібну штукатурку для ремонтних робіт.
Як вибрати потрібну штукатурку для ремонтних робіт.


А для тих, хто запасся терпінням і часом для того, щоб створити дійсно неповторний інтер'єр стін, стане в нагоді наша стаття.

Адже на сьогоднішній день штукатурка-це не тільки засіб для вирівнювання кривих стін, але і гідна альтернатива шпалер, фарб і плитці.

Що потрібно знати до покупки штукатурки

Перш ніж почати з ентузіазмом штукатурити стіни, вивчіть матчастину.

Штукатурка-це такий затверділий Будівельний розчин на стінах, фасадах або інших поверхнях. Використовуючи штукатурку, ці поверхні можна вирівняти і/або надати їм певну форму, фактуру. Призначення штукатурки дуже різноманітно: для зовнішніх або внутрішніх робіт; для вирівнювання поверхонь під шпалери, фарбування або плитку; для механізованого штукатурення або штукатурення стін з цегли, бетону і газобетону і т.д. як бачите, вибираючи суміш, потрібно спершу визначитися, що саме ви будете штукатурити і з якою метою.

Штукатурка продається в герметичних мішках у вигляді сухої суміші, яку слід розводити водою в певних пропорціях. Оскільки витрата сухої суміші в розрахунку 1 кг на 1 кв. м (при товщині покриття 1 мм) коливається від 0,7 кг до 2 кг, упаковки можуть важити від 5 до 50 кг.

Цементна і гіпсова штукатурка-дізнайтеся різницю

Є два основних види штукатурки за складом-цементна штукатурка і гіпсова.

  • Цементна штукатурка в використанні більш складна, це пов'язано з тим, що вона довго сохне і вимагає грамотного підходу до приготування розчину. Крім того, цементна штукатурка дає усадку і чуйно реагує на зміну температури або вологості повітря.
  • Гіпсова штукатурка твердне і висихає за пару годин, з цієї причини вимагає оперативності при її нанесенні. Але саме цей вид штукатурки через свою зручності і економічності вважається найпопулярнішим. Варто згадати, що така штукатурка є хорошим теплоізолятором, а через свою здатність забирати надлишки вологи з навколишнього середовища і потім віддавати цю вологу назад, гарантує створення постійного мікроклімату.

Крім гіпсу або цементу, в мішках з сумішшю присутні різні добавки. Нехай їх небагато (зазвичай 1,5% від усього обсягу), але вони покращують багато характеристик цього будівельного розчину: роблять покриття більш міцним, покращують якість робіт, перешкоджають грибкових утворень, підсилюють злипання і збільшують терміни експлуатації.

Ще існує поділ на мокру і суху штукатурку (по виду роботи), але ми розглядаємо мокру штукатурку як більш універсальну – вона підходить і для фасадних, і для внутрішніх робіт, тоді як суха – виключно для внутрішніх.

Декоративна штукатурка-барвиста обгортка для вашого будинку

За загальною класифікацією, штукатурка буває звичайна і декоративна. Звичайна-це та, що служить підставою під фарбування, і основне її завдання полягає у вирівнюванні поверхонь для подальших оздоблювальних робіт, а ось декоративна вже використовується для власне оформлення внутрішніх і зовнішніх поверхонь будівлі. На ній і зупинимося більш докладно.

Так як декоративна фасадна штукатурка, на відміну від штукатурки для внутрішньої обробки, приймає на себе всі примхи природи, до неї пред'являються підвищені вимоги в міцності і вологостійкості. Для фасадів створені мінеральна штукатурка, силіконова, полімерна і силікатна. З них кожен вибирає для себе, з обліків переваг і недоліків. Ми ж більш детально зупинимося на декоративній штукатурці, використовуючи яку, можна зробити з фасаду будинку або внутрішніх його приміщень витвір мистецтва, адже цей вид покриття стін відрізняється естетичною красою і практичністю завдяки якості матеріалу.

Декоративна фактурна штукатурка являє собою неоднорідну масу різних кольорів на основі синтетичних матеріалів з додаванням різних гранул-наповнювачів. Вона швидко наноситься, легко миється, надовго зберігає свій колір і структуру, забезпечуючи і гладке, і рельєфне покриття стін з різними малюнками. Перед нанесенням такої декоративної штукатурки необхідно провести підготовчі роботи-зашпатлевать щілини, очистити стіни від слідів старої побілки і покрити стіну шаром грунтовки. І тільки після цього можна починати штукатурку стін.

Венеціанка або сграффіто – що вибрати?

За своїми складовими декоративна фактурна штукатурка підрозділяється на чотири основних види: кольорову, кам'яну, терразитовую і сграффіто. З кольоровою штукатуркою все зрозуміло за назвою-безліч відтінків гарантує можливість втілити будь-які колірні фантазії для вашого будинку. Кам'яна штукатурка застосовується для фінішної обробки фасадів будівель і внутрішніх приміщень, переважно, громадських будівель, це прекрасна імітація природного каменю. Терразитовая штукатурка складається з великої крихти і використовується для облицювання фасадів будівель. Сграффіто-це т. зв. різьба по штукатурці, коли в процесі штукатурення наноситься кілька різнокольорових шарів, після затвердіння за трафаретом процарапивается обраний малюнок – і в результаті виходить рельєфний барвистий орнамент.

Також до видів декоративної штукатурки відноситься і венеціанська штукатурка, що поєднує в собі красу, благородство і практичність. Вона використовується для внутрішнього оформлення поверхонь. Венеціанська штукатурка імітує натуральний полірований камінь-мармур з ефектом світіння зсередини. Цей вид штукатурки абсолютно безпечний для людини і використовується для облицювання стін в дитячих садах і лікувальних установах.

На закінчення: навіть якщо штукатурка своїми руками – не ваш коник, і ви не будете цим займатися, а все зроблять професіонали, не забудьте простежити за тим, щоб від заснування стіни був прибраний все сміття і постелений поліетилен, в іншому випадку доведеться позапланово оновлювати підлоги.

-----

Використано матеріали з:


Добавити коментар

Залишити коментар