Машинна штукатурка стін – технологія, що має безліч плюсів

При ремонті приміщень різного призначення першим етапом традиційно є оштукатурювання стін. Процес цей, на перший погляд, нескладний, проте, він вимагає серйозного підходу, певного досвіду і уважності при роботі. Фахівці вважають, що в ремонтних роботах необхідно використовувати передові матеріали, сучасні інструменти, нові види техніки і технологій. Такий підхід дає відмінну якість і високопродуктивний. Саме для досягнення максимальної ефективності зараз все частіше застосовується машинна штукатурка, володіє великою кількістю переваг порівняно з традиційною технологією ручного вирівнювання стін.

Машинна штукатурка стін – технологія, що має безліч плюсів
Машинна штукатурка стін – технологія, що має безліч плюсів


Ручний спосіб штукатурення відходить у минуле. Ручна обробка стін сьогодні все помітніше поступається свої позиції перед натиском передового машинного способу. Раніше стіни штукатурили виключно вручну – робочі самі готували і розмішували суміш, потім, використовуючи різні інструменти, наносили її на вертикальні поверхні. Все це було не дуже зручно-на копітку роботу витрачалася маса часу і зусиль. Але прогрес не обійшов стороною і цей процес. Тепер оновити інтер'єр можна, використовуючи механізовану штукатурку стін.

Розчин для стін штукатурний апарат готує без участі людини. У ньому склад постійно перемішується протягом усього періоду роботи, тому на виході завжди виходить свіжий і якісний склад, з постійною консистенцією, чого майже нереально досягти вручну. Завдяки використанню штукатурної станції відбувається подвійна економія: скорочується час робіт і зменшуються витрати на матеріали.

Технологія вирівнювання стін методом механізованої штукатурки дуже популярна в країнах Європи і починає поступово добиватися популярності у вітчизняних споживачів. Допомагають їй в цьому бездоганну якість і прийнятні ціни. Сьогодні багато ремонтні компанії не чекають, коли нова технологія знайде широку популярність на будівельному ринку «природним шляхом», а вже зараз почали впроваджувати в свою роботу даний метод. Судячи з результатів, даний підхід себе цілком виправдав.


Машинна штукатурка стін – це технологія, що має безліч плюсів. Вибір механізованого способу штукатурення-це найкраще на сьогодні рішення для ремонту.


Плюси машинної штукатурки:

Основними перевагами механізованої штукатурки стін є:

  • немає необхідності вручну замішувати розчин і підтримувати його однакову консистенцію. Все це буде робити машина – досить заправити станцію штукатурною сумішшю, приєднати її до водопроводу, і агрегат почне перемішування і здійснювати контроль за складом розчину. Так як перемішування йде безперервно, склад для штукатурки виходить однорідним, без грудок, а стабільний рівень консистенції дозволяє уникнути розтріскування і інших вад;
  • механізована штукатурка стін дешевше ручної. Економляться реальні гроші, перш за все, за рахунок того, що штукатурна станція раціонально витрачає суміш. Крім того, завдяки тому що в складі присутня чимала кількість повітря, він виходить великим за обсягом в порівнянні з традиційною технологією його приготування;
  • з таким апаратом можна істотно скоротити час ремонтних робіт. Машина розподіляє штукатурну суміш на стіни приблизно в п'ять разів швидше самого досвідченого штукатура, причому якість не страждає. До того ж за рахунок швидко проведеної операції, розчин буде висихати на стінах майже одночасно;
  • обслуговувати апарат може всього один робочий;
  • склад лягає відразу ідеально-немає необхідності в додатковому вирівнюванні, усуненні дефектів.

Суміш для машинної штукатурки. Суміш, приготована штукатурної станцією, може використовуватися на будь-якій поверхні: цегляні стіни, стіни з легких бетонів,  газобетоні стіни, перегородки з гіпсокартону і т. д. Працювати з таким розчином можна при температурі, що не перевищує 30 градусів і не менше 5 градусів. Для внутрішньої обробки стін зазвичай беруть гіпсову штукатурку, так як вона простіше в нанесенні і надає стін необхідну гладкість.


Технологія нанесення штукатурки

Нанесення машиної штукатурки по маяках. Якщо стіни в приміщенні сильно нерівні, то відразу штукатурити їх не можна. На першому етапі поверхні вирівнюються. Невтаємниченій людині може здатися, що вирівнювання – це трудомістко і невиправдано, однак, це не так.

Щоб вирівняти стіни швидко і якісно, використовують маяки. Маяки допомагають штукатурам розподілити розчин по стінах ідеально рівно. Якщо раніше маяками служили рейки з дерева, то зараз такі пристосування практично вийшли з застосування. Фахівці використовують маяки з оцинковки, з якими можна працювати в різних погодних умовах, вони не деформуються і в цілому більш надійні.

Розчин між маяками розподіляється купчасто. При наявності надлишків їх можна прибрати великим шпателем і додати розчин туди, де його не вистачає. Після того як розмітці піддалися всі стіни, можна приступати до подальшого етапу роботи. Тепер настає черга власне штукатурки.


Яким чином проводиться механізована штукатурка стін?


Отже, поверхня стін очищена, самі стіни прогрунтовані і на них встановлені маяки. Тепер майстер починає нанесення готового штукатурного розчину. Робить він це за допомогою спеціального шланга, з якого штукатурка накидається на стіну. Розпилення штукатурки на стіни відбувається за рахунок тиску, створюваного апаратом. Потрапляє на стіни приготований розчин через спеціальні розподільні рукава машини. Після завершення нанесення шару штукатурки майстер може відкоригувати свою роботу, домагаючись рівної поверхні.

Вирівнювання стін методом машинної штукатурки проходить із середньою швидкістю 100-150 квадратних метрів за 8 годин.


Поверхні стін після механічної штукатурки виглядають дуже естетично, їм не потрібна додаткова шпаклівка, а невеликий витрата штукатурної суміші обіцяє значну економію при ремонті.

Виходячи з викладених фактів, можна абсолютно точно стверджувати, що така інноваційна технологія, як механізована штукатурка стін у вітчизняній будівельній сфері знаходить загальне і заслужене визнання. Це досконалий спосіб обробки стін, що поєднує такі важливі якості, як зручність застосування і економічна доцільність. Резюмуючи гідності машинного способу штукатурки, можна зробити висновок про те, що набагато вигідніше вибрати саме цей спосіб нанесення штукатурки, який гарантує якість, економить сили, час і гроші.

Добавити коментар

Залишити коментар