Що таке електролабораторії і для чого потрібні?

Найчастіше представники бізнесу не приділяють належної уваги безпеці електропроводки своїх приміщень, а інженерам-електроналадчікам, що представляє послуги електролабораторії, доводиться чути закиди на свою адресу. Мовляв, Електровимірювання - річ не така вже важлива і потрібна, щоб на неї витрачатися.

У той же час в ефірі телеканалів України ні-ні, та й промайне новина про чергове пожежі, що виникла через несправність електропроводки та забрав енну кількість життів. Причому час від часу такі пожежі набувають воістину жахливі масштаби з десятками жертв. Особливо сумно усвідомлювати, що причиною трагедій стає халатність керівників, які, економлячи на Електровимірювання, економлять тим самим на здоров'я і життя своїх підлеглих і ставлять під загрозу розвиток своєї справи, адже матеріальні збитки від великої пожежі може серйозно підкосити будь-який бізнес.

Працювати в будівлі з пошкодженою електропроводкою - все одно, що сидіти на пороховій бочці. Рано чи пізно «бабахне», та так, що мало не здасться.


Що ж являє собою система електропостачання наших приміщень і як можна убезпечити себе від проблем, пов'язаних з її несправністю? У системі постачання електрикою споживачів бере участь безліч електрообладнання: кабель, провід, распаєчних коробки, силові щити, автоматичні вимикачі, ПЗВ, рубильники, лічильники, розетки і вимикачі. Оскільки електрика стало невід'ємною частиною нашого життя і всіх виробничих процесів, все це практично безперервно працює і експлуатується. Практика показує, що, намагаючись використати можливості електромережі по максимуму, ми можемо не розрахувати її сили, підключити безліч потужного устаткування і перевантажити електромережу.

Так само, як і організм людини, систем електропостачання цілком здатна «втомитися», «захворіти» і навіть вийти з ладу. Коли хворіємо ми самі, то відразу ж починаємо піклуватися про себе - вирушаємо в ліжко і викликати лікаря. Електроустаткування потрібно те ж саме, тільки в якості «швидкої допомоги» тут виступає електролабораторії, а роль лікарів у білих халатах виконують інженери-електроналадчікі. Ці фахівці після прибуття на місце проводять діагностику стану «хворого», тобто Електровимірювання, виявляють причини неполадок і прописують методи «лікування».

Електричні кабелі (проводи) вимагають візуального огляду та замірів опору ізоляції. На сторожі всього кабелю від перевантаження працює автоматичний вимикач (інакше його називають автомат або УЗО). Фахівці електролабораторії і йому нададуть увагу, проведуть завмер ланцюга "фаза-нуль», випробування автоматичних вимикачів навантаженням. У місцях, де проводи розгалужуються, встановлені розподільні коробки, тут відбувається перехід електроенергії від одного кабелю до інших. Між собою проводи стикують спеціальні стискання (замість них часто намагаються використовувати з'єднання двох проводів методом шляхом скруток, що категорично забороняється).

Місця з'єднання одного кабелю з іншим несуть підвищену небезпеку і вимагають профілактичного огляду. Необхідний і завмер заземлення, який виявляє електрообладнання, у якого заземлення немає з яких-небудь причин: ослаб контакт стискаючи в розетці, світильнику, распаєчних коробці чи іншому електрообладнанні.

Розетки, вимикачі та світильники, потребують пильної уваги з боку споживача електроенергії, тому що в місцях підключення кабелю до цього обладнання, слабшають гвинти затискачів і відбувається нагрів місця з'єднання, що тягне за собою розплавлення решт дроти. Розетка, вимикач, світильник чи сжим в результаті цього перегріваються, що і призводить найчастіше до пожежі.

При проведенні комплексу Електровимірювання фахівцями електролабораторії виявляється дуже багато несправностей. Замір опору ізоляції виявляє придатність даного кабелю до подальшої експлуатації. І коли провід «втомився» від нещадної експлуатації, перетин дроту не відповідає споживаної потужності або у нього порушена ізоляція механічним шляхом, природними умовами (жару, мороз), закінчився термін придатності експлуатації, то його терміново треба демонтувати і прокласти новий.

Замір ланцюга "фаза-нуль» і випробування автоматичних вимикачів (автомат, УЗО, діфавтомат) навантаженням дозволяє визначити працездатність захисту Вашої енергосистеми.

Усунення проблем, пов'язаних з електрообладнанням, дозволить не побоюватися більше непередбачених ситуацій, не піддавати загрозі життя своїх співробітників і безпека бізнесу. Після усунення несправностей енергосистема приміщення запрацює, як годинник, і можна буде використовувати її повну потужність.

Розумний і по-справжньому економний керівник розуміє, що набагато дешевше попередити загрозу, ніж ліквідувати її наслідки. І саме такі відповідальні люди стають клієнтами нашої електролабораторії. 

Добавити коментар

Залишити коментар