Алюмінієві човни

Алюмінієві човни не вимагають великого догляду, в порівнянні з дерев'яними, так як метал не схильний до гниття і висихання. Експлуатувати такі човни набагато дешевше.

Алюмінієві човни
Алюмінієві човни


Вигода від алюмінієвої човна виходить з-за її невеликого ваги: ​​менше витрата палива, більше швидкість, простіше встановити човен на зимове зберігання, перевозити по суші. Корпус з алюмінію має велику міцність, в порівнянні з пластиковим або дерев'яним. Виготовлення алюмінієвих човнів в суднобудівній верфі РосПромРесурс Нижнього Новгорода набуло поширення ще й через пластичності матеріалу. При розтягуванні листів алюмінієвого сплаву, розрив відбувається тільки при подовженні на 12%.


Склопластик розривається значно швидше і від меншого зусилля. Це означає, що при одному і тому ж ударі на алюмінієвому човні буде вм'ятина, а пластиковий корпус отримає пробоїну. Всі зазначені параметри і невелика вартість алюмінієвого сплаву важливі для власників плавальних засобів і для промисловості. Крім того, легкі сплави мають іншими достоїнствами для суднобудування.

алюмінієві сплави.
Виготовлення алюмінієвих човнів здійснюється не з чистого металу - алюмінію, а з його сплавів. Існує два основних типи алюмінієвих сплавів:


  1. Ливарні.
  2. Деформуємі.

При будівництві плавальних засобів найчастіше використовується другий вид сплавів. Для додання матеріалу необхідних властивостей, в нього додають марганець, мідь або магній. Ці речовини дозволяють надати алюмінію потрібні параметри. При виготовленні такого сплаву, отримують такі характеристики: нагартована, полунагартованний, плакований, м'який.

Листи з алюмінію для човнів
Виготовлення алюмінієвих човнів

Виготовлення прокату з алюмінію - складний процес, що вимагає дотримання спеціальною технологією. В результаті виробляються алюмінієві листи, що мають товщину до 6 мм. При виробництві рибальських човнів до двох метрів в довжину, краще використовувати листи 2 мм на борту, і 3 мм для днища.

Ті умільці, які намагаються виготовити човен для риболовлі з оригінальним зовнішнім виглядом, використовують рифлені листи. Їх застосовують зазвичай для облицювання горизонтальних поверхонь. Такий матеріал захищає корпус човна і пасажирів, що знаходяться в ній.

Виготовлення алюмінієвих човнів

Такі моделі мають свої особливості - користуватися ними рекомендується тільки в прісних водоймах. У солоній воді корпус човна стає нестійким, і може перекинутися. Щоб цього не сталося, в солоному водоймі бажано не запливати далеко від берега. Так як алюміній схильний до корозії від солоної води, то термін служби в таких водоймах буде невеликим. Але можна уникнути корозії, якщо правильно доглядати за човном. Зберігання повинно бути в сухому місці, поверхня потрібно витирати насухо. Після кожного використання човен потрібно мити прісною водою і протирати.

Оптимальним варіантом є виробництво човнів, що мають плоске днище. Така форма дозволяє легко проходити на дрібних водоймах, що дає можливість добувати більше риби. Якщо човен буде використовуватися тільки для риболовлі, необхідно продумати всі елементи для створення максимальної зручності і комфорту. Човен можна виготовити без мотора. Можна попередньо зробити місце монтажу мотора, і при необхідності встановлювати його ззаду човна. Крім того, можна передбачити в корпусі човна відсік для зберігання улову. Алюмінієві човни від компанії РосПромРесурса володіють багатьма перевагами, але основними стали міцність, зручність під час перевезення і невелику вагу.

Для виготовлення човна потрібно придбати такі інструменти та матеріали:

  • Листи зі сплаву дюралюмінію.
  • Дошки обрізні.
  • Електродриль.
  • Ножиці по металу.

Порядок виготовлення алюмінієвої лодки:

Перш за все необхідно розробити креслення з усіма розмірами елементів і деталей. Необхідно передбачити, щоб човен вийшла найбільш стійкою, компактною, але одночасно маневреної і місткою. При розробці креслень можна орієнтуватися на аналогічні конструкції, які подібні до вашого варіанту.

Виготовлення алюмінієвих човнів


Борту човна повинні бути не менше 35 см у висоту. У такому разі не можна забувати про достатній жорсткості бортів і днища. Цю характеристику надають сидіння, встановлені поперек корпусу. Після підготовки креслень, потрібно виготовити макет виробу в зменшеному масштабі. Його зазвичай виготовляють з картону, вирізавши і склеївши всі елементи. Після виготовлення макета, буде наочно видно, які є недоліки в конструкції. Тому їх буде простіше усунути на стадії розробки.

Виготовлення алюмінієвих човнів


Далі необхідно розмітити всі деталі і елементи на аркушах металу. Для вирізання знадобляться спеціальні ножиці по металу. Після вирізання деталей, потрібно їх підігнати, і при необхідності провести підгин. Потім потрібно зайнятися свердлінням отворів, які робляться точно за розмірами на кресленнях. В отвори потрібно встановити заклепки, згідно креслень. Відстань між рядами отворів повинно бути не менше 15 мм. При цьому отвори між собою в ряду повинні бути розташовані один від одного на відстані не менше 20 мм.

На стиках деталей листи розташовують внахлест, а поверхня листів обробляють спеціальною густотертой фарбою, яка забезпечує герметичність і довговічність виробу. Після висихання фарби, деталі корпуса потрібно заклепати.


Далі переходимо до виготовлення і монтажу сидінь. Вони робляться з обрізної соснової дошки, яка попередньо повинна бути оброблена вологостійким складом. Потім потрібно переходити до покриття листів металу ґрунтовкою, і фарбою. Після висихання покриття, човен можна використовувати для риболовлі. Замовляйте алюмінієву човен в РосПромРесурсе Нижнього Новгорода, і насолоджуйтеся риболовлею на озері!

---

джерело:
https://deltaboat.ru


Добавити коментар

Залишити коментар